Zdrowa mama

Zdrowa mama

Stan odżywienia kobiety w ciąży jest jednym z ważniejszych czynników wpływających na wzrastanie i rozwój dziecka w łonie mamy. Prawidłowe odżywianie kobiety w okresie ciąży ma bardzo duże znaczenie dla zapewnienia prawidłowego przebiegu ciąży, optymalnego rozwoju dziecka i zdrowia mamy.

W okresie ciąży zapotrzebowanie na składniki odżywcze istotnie się zmienia. Aby zaspokoić wszystkie potrzeby własnego organizmu oraz rozwijającego się małego człowieka kobieta w ciąży musi szczególnie zwrócić uwagę na swój sposób odżywiania. Okres ciąży to czas odżywiania się dla dwojga.

Karmiąc dziecko piersią mama również musi zadbać o to co je. W tym okresie wszelkie niedobory odbiją się przede wszystkim na zdrowiu mamy, co w konsekwencji wpłynie na złe samopoczucie i odbije się na opiece nad dzieckiem.

Oferujemy porady żywieniowe dla kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią. Powiemy, jak uniknąć błędów w sposobie odżywiania, jakie jest zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze oraz pomożemy w przypadku karmienia piersią, a zdiagnozowanych alergii lub nietolerancji pokarmowych u dziecka.