O nas

O Poradni

Jesteśmy nowoczesną poradnią świadcząca usługi w zakresie żywienia i dietetyki klinicznej.

Specjalizujemy się w leczeniu żywieniowym nadwagi i otyłości, dietoterapii chorób skorelowanych ze sposobem odżywiania oraz alergii i nietolerancji pokarmowych.
Propagujemy wiedzę na temat znaczenia odżywiania w profilaktyce chorób cywilizacyjnych. Szczególną uwagę przywiązujemy do kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży. Otaczamy troską kobiety przygotowujące się do roli mamy, w ciąży i karmiące piersią.

Opracowujemy indywidualne zalecenia żywieniowe dostosowane do stanu zdrowia, trybu życia oraz upodobań smakowych. Nasze jadłospisy opierają się na produktach żywnościowych powszechnie dostępnych w sklepach, nie stosujemy suplementów.

Oferujemy możliwość konsultacji w kilku gabinetach na terenie województwa pomorskiego.

Dieta to nie wyrzeczenie i uczucie głodu.
Dieta to Twój codzienny sposób odżywiania.
Najważniejsze, aby był zdrowy i dopasowany do stylu życia.

Nasza kadra

Mgr Magdalena Speichert-Dydel

Jestem dyplomowanym dietetykiem klinicznym, absolwentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Specjalizuję się w odchudzaniu dorosłych i dzieci, odżywianiem w chorobach dietozależnych i przy alergiach pokarmowych.

Aktywnie angażuję się w promocję zdrowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki chorób dietozależnych. Prowadzę wykłady z zakresu prawidłowego żywienia kobiet w ciąży i w trakcie laktacji. Jestem współzałożycielką Konsorcjum Dietetyków Medycznych, którego misją jest edukacja żywieniowa i propagowanie zachowań prozdrowotnych wśród dzieci i młodzieży. Obecnie, w pracy z pacjentami, skupiam się także na kondycji mikrobiologicznej jelita, jako możliwej przyczynie opóźnionych alergii pokarmowych lub chorób autoimmunologicznych.

Mgr Joanna Dziewiatowska

Jestem absolwentką dietetyki na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, obecnie doktorantką w Katedrze Żywienia Człowieka GUMed. W ramach pracy naukowej zajmujęe się niedożywieniem i leczeniem żywieniowym u chorych z marskością wątroby.

Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Uczestniczę w licznych konferencji dietetycznych oraz szkoleniach.